Sitotisk je tehnika tiska, s katero lahko tiskamo na različne materiale. Ta tehnika je ena izmed najstarejših in še danes je pri tiskarjih nepogrešljiva. Tiskamo lahko na vse površine, ki so ravne ter gladke. Sitotisk se imenuje zato, ker se barva nanaša preko sita. Pri tiskanju lahko uporabimo različne barve, vendar je treba paziti, ker niso vse barve izdelane za isti namen tiska.
Kolikšna bo debelina nanosa barve lahko nadzorujemo z različno gostoto mrežic. Izdelava tiskovne forme poteka v petih fazah: oslojevanje sita, sušenje, osvetljevanje, izpiranje kopirnega sloja in nazadnje sušenje. Transferni tisk ali preslikač – ta tisk ima več imen, je tiskarska tehnika, kjer na papir odtisnemo barve najprej zrcalno. Nato vzamemo list in ga pritisnemo na tkanino in s pomočjo toplote prenesemo barvo nanjo.
Sitotisk lahko uporabimo za tiskanje na tekstil (majice, delovne obleke, drese), za tisk na papir, plastiko (vžigalniki, pisala, obeski), kovino, les, steklo itd. Za potisk poslovnih daril je tisk najboljša izbira. Barve, uporabljene v sitotisku so obstojnejše kakor pri offset ali pri digitalnem tisku. Omejitev pri sitotisku ni. Lahko tiskamo tudi na usnje in promocijske artikle. Če želite kakovosten tisk je najbolje, da za to izberete stokovnjake, ki vam bodo vaše motive in ideje natančno tako kot ste si jih zamislili, prenesli na določen material.
Če ima kdo rojstni dan, mu lahko za darilo podarite majico s posebnim napisom, kar je zelo unikatno. Na tekstil se lahko tiskajo največ tri do štiri barve. Poleg sitotiska poznamo še digitalni in offset tisk. Za večjo količino tiskanih izdelkov (reklame, zloženke, koledarji) pa se uporablja offset tisk, ki lahko tiska ves dan. Paziti je treba, da ne zmanjka barve saj je potem potrebno vse še enkrat na novo potiskati, da je barva takšna kot mora biti. Večje tiskarne imajo velike stroje za digitalni tisk, s katerimi lahko natisnejo vizitke, reklame, kataloge, zloženke…